Стенокардія

Стенокардія

Стенокардія, також відома як грудна жаба, — це біль чи тиск у грудній клітці, зазвичай викликаний недостатнім кровопостачанням серцевого м’яза (міокарда). Це найчастіше є симптомом ішемічної хвороби серця.

Стенокардія, як правило, є результатом обструкції або спазму артерій, які постачають кров до серцевого м’яза. Основним механізмом обструкції коронарних артерій є атеросклероз як частина ішемічної хвороби серця. Інші причини стенокардії включають порушення ритму серця, серцеву недостатність і, рідше, анемію. Посилення нападів стенокардії, раптовий напад стенокардії у спокої та стенокардія, яка триває більше 15 хвилин, є симптомами нестабільної стенокардії (зазвичай групується з подібними станами, як гострий коронарний синдром). На початку 20-го століття важка стенокардія вважалася ознакою наближення смерті. Однак сучасні медичні методи лікування значно покращили перспективи.

Фактори ризику:

  • Вік (≥ 45 років для чоловіків, ≥ 55 для жінок)
  • Куріння
  • Цукровий діабет
  • Дисліпідемія
  • Сімейна історія передчасних серцево-судинних захворювань (чоловіки <55 років, жінки <65 років)
  • Гіпертонія
  • Захворювання нирок
  • Ожиріння (ІМТ ≥ 30 кг/м2)
  • Відсутність фізичної активності
  • Тривалий психосоціальний стрес

Симптоми:

Стенокардія, яку слід запідозрити у людей, які відчувають стискання, тупий або важкий дискомфорт у грудях. Загрудинна, лівостороння біль, що іррадіює в ліву руку, щелепу, спину та шию. Стенокардія пов’язана із фізичним навантаженням, емоційним стресом і полегшується протягом кількох хвилин після відпочинку. Стенокардія має особливість виникати частіше через холодну погоду, їжу. Деякі люди мають нетипові симптоми стенокардії, включаючи задишку, нудоту або дискомфорт в епігастрії. Ці нетипові симптоми стенокардії особливо ймовірні у людей похилого віку, жінок і хворих на діабет.

Діагностика

У пацієнтів у яких стенокардія, які на мить не відчувають біль в грудях, електрокардіограма (ЕКГ) зазвичай є нормальною, якщо в минулому не було інших серцевих проблем. У періоди болю може спостерігатися депресія/підйом сегмента ST. Щоб виявити ці зміни, можна провести ЕКГ-тест з фізичним навантаженням («тредміл-тест»), під час якого пацієнт виконує вправи з максимальними можливостями до появи втоми, задишки або болю; якщо задокументовано характерні зміни на ЕКГ (зазвичай більше 1 мм спадної депресії ST), тест вважається діагностичним для хворих, у яких стенокардія. 

Що робити, якщо ви запідозрили у себе симптоми стенокардії

Найперше – звернутись до лікаря-кардіолога, який поставить вам точний діагноз та призначить додаткові обстеження.

Після постановки остаточного діагнозу (стенокардія) лікар зарекомендує Вам, для визначення ступеню ураження судин, що постачають серце (коронарні артерії) – коронарографію, для вирішення подальшої тактики лікування.

Отримати безкоштовну консультацію та записатися на обстеження судин серця (коронарографію) ВИ МОЖЕТЕ НА НАШОМУ САЙТІ

Коронарографія зазвичай виконується, щоб визначити природу коронарного ураження та визначити, чи буде цей хворий кандидатом на ангіопластику, аортокоронарне шунтування (АКШ), чи медикаментозне лікування. 

Антациди та прості анальгетики зазвичай не полегшують біль.

Якщо дискомфорт у грудній клітці (незалежно від локалізації) посилюється фізичним навантаженням, полегшується під час відпочинку та полегшується гліцерилтринітратом, ймовірно, що у вас стенокардія.

КОНСУЛЬТУЄМО ОНЛАЙН


    ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ НАМ

    +38(097)0844012;

    +38(066)8663483

    Як нас знайти

    Адреса

    Україна, м.Київ, вул. Амосова 6, 4 поверх

    Email

    cardiacsurgery4@ukr.net

    Телефон

    +380970844012; +380668663483

    Київ © 2023. Всі права захищені